Chytrá řešení

Chytrá řešení
Image

LISOVACÍ KOŠ MAXIPRESS

3 násobná kapacita odpadu a neustálý přehled o naplnění

Jak funguje?

Vhozený odpad prochází lisem o výkonu 100 MPa, poháněným vestavěným akumulátorem se solárním dobíjením. Standardem je pojistka proti úrazu.
Koš disponuje senzorem naplnění a konektivitou LoRa. Dovybavit ho lze také USB porty, meteostanicí, vysílačem WiFi, čidly znečištění atp. Tím přispívá k pořádku ve svém okolí.

Jaký má přínos?

MaxiPress spojuje min. 3 násobnou kapacitu odpadu s neustálým přehledem o naplnění. Tím přispívá k pořádku ve svém okolí.
Kombinace robustního provedení a WiFi konektivitou jej předurčuje pro využití v místech, kde je třeba zpřístupnit lidem internet bez možnosti sjednání dozoru nad technikou.

Image

ČIPOVÉ OTVÍRÁNÍ

Čipové otvírání šachet

Toto opatření slouží pro rezidentní oblasti nebo pro živnostníky, kdy jsou kontejnery určeny pouze pro držitele čipových karet. Karty jsou vydány po zaplacení poplatku za svoz komunálního odpadu. Po přiložení čipové karty se vhazovací otvor odblokuje a uvolní se tím prostor pro vhození odpadu. Po uzavření víka šachty se vhoz opět zablokuje. Celý mechanismus je napájen solárním panelem, tzn. že není potřeba připojení k elektrické síti.

Image

ELEKTRICKÉ OVLÁDÁNÍ

Elektricky ovládaná pochozí plocha podzemního kontejneru

Jedná se o kontejner, jehož kompletní zásobní objem je uložen v zemi. Nadzemní část tvoří esteticky funkční vhazovací zařízení s upravenými vhozovými otvory, přizpůsobenými na konkrétní komodity separovaného odpadu. Kontejner dává šanci historickým centrům českých měst k separaci i na místech, kde to doposud nebylo možné

Výborné uplatnění nalezne systém KLAP-E v městech s omezenou možností vjezdu těžké techniky do centra a tím se dostáváme k jeho hlavní výhodě, a tou je především nízká hmotnost zvedaného břemena. Jak již bylo zmíněno výše, největší předností systému je jeho nízká hmotnost. Celý systém pracuje jako jeden celek, ale je rozdělen na dva konstrukční prvky, jimiž jsou dálkově ovládaná elektricky otevíraná pochozí plošina a vlastní nádoba kontejneru. Elektricky otevíratelná pochozí plošina již není součástí samotného kontejneru, ale pouze se elektricky odklopí – poté je možno zvedat pouze hmotnost odpadu plus hmotnost samotné nádoby (tj. cca 320 kg). Materiálové provedení elektricky ovládané pochozí plošiny záleží čistě na zákazníkovi – povrch pochozí plochy lze zvolit od kamene přes gumový recyklát až po hliníkový kapičkový plech.
Image

ŘEŠENÍ SENSONEO

Snímače (senzory) monitorující zaplnění podzemních i nadzemních kontejnerů

SENSONEO je moderní, uživatelsky jednoduché řešení, které nepřetržitě monitoruje stav zaplnění kontejnerů prostřednictvím zabudovaných senzorů. Senzory je možné jednoduchým způsobem nainstalovat do kontejnerů různých velikostí a měřit jimi výšku jakéhokoliv odpadu. Senzory je možné zabudovat do nových i do již používaných kontejnerů.

Proč monitorovat naplnění kontejnerů?

  • Optimalizujeme logistiku a zefektivňujeme pracovní postupy
  • Snižujeme emise a hlučnost
  • Šetříme životní prostředí a čas
  • Snižujeme náklady na PHM, opotřebení vozidel a pracovní sílu

Jak senzory fungují?

Senzory jsou založené na ultrazvukové technologii. Jsou robustní, vodě i nárazu odolné, přičemž výdrž baterie je 10 a více roků. Pracují v prostředí od -15 do 55 °C a jsou nastavené na měření do hloubky 3 m, které je možné v případě potřeby rozšířit. Senzory je možné vybavit signalizací pro případ požáru či převrácení kontejneru. Pro přenos dat senzory využívají sítě – GSM, LoRaWAN a SIGFOX.

SENSONEO aplikace

Sensoneo aplikace je dostupná pro zákazníka ve webové verzi a pro občany vlně dostupná jako aplikace ke stažení na mobilní zařízení podporující android nebo iOS platformu.

V režimu Operátor a Řidič je možné detailně sledovat aktuální stav zaplnění všech monitorovaných kontejnerů, přijímat zvolené notifikace, mít přístup ke grafickým přehledům a reportům. Aplikace také efektivně naplánuje trasu a řidiče naviguje podle nejoptimálnější trasy. V průběhu svozu odpadu může řidič prostřednictvím různých funkcí aplikace informovat dispečera o změnách na stanovištích kontejnerů (poničení, zapálení atp.)
Na úrovni Občan si můžou obyvatele města vyhledat nejbližší prázdný kontejner vhodný pro konkrétní typ a objem odpadu. Má také možnost informovat poskytovatele komunálních služeb o stavu jednotlivých stanovišť a přispívat tak k udržování lepšího životního prostředí ve svém okolí.
V rámci navigace má klient možnost volby mezi volně dostupnými google mapami a profesionálním navigačním řešením pro řidiče FleetWork od spol. Sygic. Zvolený typ je následně integrovaný do aplikace.

Kontakty

MEVA-TEC s.r.o.
Chelčického 1228
413 01 Roudnice n/L – Bezděkov
Tel.: +420 416 823 161
E-mail: prodej@mevatec.cz

IČ: 62742051
DIČ: CZ62742051

Obchodní oddělení

Podzemní kontejnery
Martan Tomáš  
Tel.: +420 416 823 161
Mobil: +420 725 802 570
E-mail: martan.tomas@meva.cz

FACEBOOK MEVA YOUTUBE MEVA
© 2024 MEVA a.s.